LIT

Dizaino valdymo

Apie „Balteco“ dizaino supratimą kalba dizaino vadovas Aivar Habakukk.

Kas yra dizaino vadovas?

Dizaino vadovo uždavinys yra administruoti bendrą firmos dizainą – nuo įmonės įvaizdžio iki gamybinės plėtros. Dizaino vadovas užsiima ne tik produktų dizainu, jis, pavyzdžiui, kuria mugėms stendus ir apipavidalina pardavimo vietas Estijoje bei pas produktų platintojus.

„Balteco“ yra pripažinta įmonė

Verslo apdovanojimas 2010 m. – geriausiai taikomas dizainas

„Bruno“ dizaino apdovanojimas 2008 m. kategorijoje „Pavyzdinis dizaino pateikimas rinkai”

„Bruno“ dizaino apdovanojimas 2008 m.
kategorijoje „Geriausias pramoninis dizainas”

Kuo remiatės kurdami naują produktą?

Gamybos dizaineris nėra dailininkas, kuris dirba iš įkvėpimo. Gamybos įmonėje naujų produktų kūrimas yra subalansuota veikla. Poreikį apsprendžia šalis, kuriai yra skirtas produktas, interjero architektūros ir dizaino mados bei vyraujančios technologijos. Naujos vonios savybės yra nustatomos rinkos tyrimais.

Kaip gimsta naujas produktas arba kolekcija?

Svarbu yra stebėti, kas vyksta mūsų srityje, dizaine ir architektūroje. Stebint nuotaikas ir interpretuojant randama kryptis. Arba dirbama su laisvais samdomais dizaineriais, kurie suteikia impulsą. Vienu ar kitu atveju procesą reikia valdyti, nes pramoninis dizainas yra komandinis darbas.

Gamybos plėtros komanda kiekvieną savo darbo savaitę pradeda ir pabaigia gamybos plėtros skyriaus susirinkime. Kartą per metus yra aptariami strateginiai planai. Mums svarbiausia, kad žmogus vonioje jaustųsi patogiai. Čia mes jokių kompromisų nedarome! Tikriname patogumą užtikrinančius ergonominius matmenis.

Kaip pasirenkate laisvai samdomus dizainerius?

Dizaino vadovas pastebi dizainerį, kurio braižas ir kūryba tinka mūsų prekiniam ženklui. Bendradarbiavimo metu „Balteco“ komanda užsiima techniniu projektavimu, o dizaineris gali atsidėti idėjai. Technologas ir dizaineris bendradarbiauja prižiūrint dizaino vadovui.

Kaip yra kuriamas produktas ar produktų serija?

Pavyzdys po pavyzdžio. Proceso metu daug kas gali keistis. Mes nesilaikome desperatiškai įsikibę į pradinę užduotį. Jei atsiranda naujų idėjų, pakeičiame pradinę užduotį, esame lankstūs.

„Mums svarbiausia, kad žmonės jaustųsi patogiai. Čia mes jokių kompromisų nedarome“.