LAT

Dizaina menedžmenta

Kas ir dizaina menedžeris?

Dizaina menedžera uzdevums ir atbildēt par visu kopumā: piemēram, uzņēmuma imidža tēlu un produktu attīstību. Dizaina menedžeris papildus produktu dizainam nodarbojas ar daudzām citām lietām, piemēram, ar izstāžu boksa un pārdošanas vietu dizainu gan Igaunijā, gan arī pie izplatītājiem.

uzņēmums

Uzņēmējdarbības balva 2010 labākais dizaina realizētājs

Bruno Dizaina balva 2008 kategorijā “Priekšzīmīgs dizaina menedžments”

Bruno Dizaina balva 2008 kategorijā “Labākais produkta dizains”

Uz ko Jūs balstāties, izstrādājot jaunu produktu?

Produktu dizainers nav mākslinieks, kas dizainu rada iedvesmas brīdī. Ražošanas uzņēmumā jauna produkta izstrāde ir detalizēti apdomāta rīcība. Nepieciešamību nosaka mērķa valsts, pārdošanas statistika, tendences interjera arhitektūrā un dizainā, kā arī valdošās tehnoloģijas. Jaunās vannas īpašības tiek noteiktas fona pētījumā.

Kā tiek izstrādāts jauns produkts vai kolekcija?

Svarīgi ir sekot tam, kas notiek mūsu nozarē, papildus arī dizainā un arhitektūrā. Sekojot nosakņojumam un interpretācijai, tiek atrasts virziens. Vai arī notiek sadarbība ar dizaineriem ārpus uzņēmuma, kas dod impulsus. Vienā vai otrā gadījumā process ir jāvada, jo produktu dizains ir komandas darbs.

Produktu attīstības komanda darbu uzsāk un pabeidz iknedēļas produktu attīstības sanāksmē. Reizi gadā tiek pārrunāti stratēģiskie plāni. Mums vissvarīgākā prasība ir, lai cilvēkiem vannā būtu ērti. Šajā sakarā mēs kompromisus nepieļaujam! Pārbaudām ergonomiskos izmērus, kas to nodrošina.

Kā Jūs izvēlaties dizainerus ārpus uzņēmuma?

Dizaina menedžeris pamana dizaineri, kura rokraksts un radītie darbi ir saskaņā ar mūsu zīmolu. Sadarbība izskatās tā, ka tehnisko projektēšanu uzņemas “Balteco” komanda un dizainers var nodoties idejai. Tehnologa un dizaineru darbu uzrauga dizaina menedžeris.

Kādā veidā Jūs izstrādājat produktu vai produktu sēriju?

Case by case. Procesa gaitā lietas var mainīties. Mēs nedrīkstam krampjaini turēties pie sākuma uzdevumiem. Ja rodas jaunas idejas, tad mainām sākuma uzdevumu un esam elastīgi.

“Mums vissvarīgākā prasība ir, lai cilvēkiem būtu ērti. Šajā sakarā mēs kompromisus nepieļaujam.”