EST

Disainijuhtimine

Baltecos valitsevast mõtteviisist räägib disainijuht Aivar Habakukk.
Kes on disainijuht? 

Disainijuhi ülesanne on hallata tervikut: ettevõtte imagoloogilist kuvandit ja tootearendust. Disainijuht tegeleb lisaks tootedisainile ka palju muuga, näiteks messiboksi ja müügipindade kujundamisega nii Eestis kui ka edasimüüjate juures.

Auhinnad

Parim disainirakendaja 2010
Eesti Ettevõtlusauhinnad

Eeskujulik design management 2008
Bruno Disainiauhind

Parim tootedisain 2008
Bruno Disainiauhind

Millest lähtute uut toodet luues?

Tootedisainer ei ole kunstnik, kes kujundab loomepalangus. Tootmisettevõttes on uue toote väljatöötamine kaalutletud tegevus. Vajaduse defineerib sihtriik, müügistatistika, trendid sisearhitektuuris ja disainis ning valitsevad tehnoloogiad. Uue vanni omadused määratletakse taustauuringus.

Kuidas valmib uus toode või kollektsioon? 

Oluline on jälgida, mis toimub meie valdkonnas, lisaks disainis ja arhitektuuris. Meeleolude jälgimise ja tõlgendamise kaudu leitakse suund. Või töötatakse välisdisaineritega, kes annavad impulsse. Ühel või teisel juhul tuleb protsessi juhtida, sest tootedisain on meeskonnatöö.
Tootearenduse tiim alustab ja lõpetab iganädalasel tootearenduskoosolekul.Kord aastas räägitakse strateegilisi plaane. Meie jaoks on kõige tähtsam, et inimesel oleks vannis mugav. Selles me kompromisse ei tee! Kontrollime ergonoomilisi mõõte, mis selle tagavad.

Kuidas valite disainereid väljast? 

Disainijuht märkab disainerit, kelle käekiri ja looming sobivad brändiga kokku. Koostöö näeb välja nii, et tehniline projekteerimine on Balteco meeskonna kanda ja disainer võib pühenduda ideele. Tehnoloog ja disainerid teevad koostööd disainijuhi pilgu all.

Kuidas töötate välja toodet või tootesarja? 

Case by case. Protsessi käigus võivad asjad muutuda. Me ei hoia kramplikult kinni.