EST
baltecoga
koostööd teinud
Disainerid

Björn Koop

KIA autodisainer Frankfurdis

Balteco oma disainiprotsessi ja arendusega on ere näide sellest, et ka Eestis saab teha oma toodangut, mis on rahvusvahelises kontekstis tehniliste näitajate ja esteetika poolest igati konkurentsivõimeline. See annab võimaluse osta koduturul Eesti omatoodangut ning lisada ekspordivõimekust. Omakorda toob see kapitali riiki, täites riigi majanduse jaoks tähtsaimat rolli, mis ühel firmal olla saab. Balteco tegevus on parim näide edukast osakondade vahelisest koostööst ja selle tulemusest.


tõnis krikk

Pehme mööbli disainer

Koostööprojektid Baltecoga on alati olnud väga meeldivad ja professionaalsed. Eriti positiivse mulje on jätnud tugev meeskonnatöö turundus-, tootmis- ja arendusmeeskondade vahel. See on taganud funktsionaalsed tooted, mis on peente detailideni läbimõeldud, minimaalse disainiga ja mõeldud konkreetsetele sihtrühmadele.

Harri Ehrlich

Disainer

Mul on Baltecoga küllaltki eriline suhe: töötan juba pikemat aega inhouse -disainerina. Võin kinnitada, et Baltecos osatakse disaini väärtustada, mis ei tähenda pelgalt koostööd erinevate tegijatega, vaid muuhulgas ka igapäevast mõtestatud tööd selles vallas ja laiemat pilku tootearendusele. Ei ole liialdus öelda, et Balteco tooted on heas tasakaalus: ühelt poolt funktsionaalsus ja teisalt esteetiline aspekt. Kui nende kahe elemendi omavaheline suhe on hästi paika timmitud, on kahtlemata tegemist hea disainiga. Üht olulist nüanssi tahaks veel rõhutada. Nimelt võib Baltecot pidada SolidSurface’i tehnoloogia maaletoojaks ja pioneeriks Eestis.

Argo Tamm

Uue Alto mööbli ja Alto, Alto R valamud on disaininud Argo.
Argo kirjutab varsti ka oma koostöökogemusest meiega ning siis jagame seda ka siin. Igapäevaselt töötab Argo suurepärases Softrend ettevõttes ning disainib väga ilusaid diivaneid ning voodeid.

Sven Sõrmus

Büroo Iseasi disainer ja omanik, EKA tootedisaini õppejõud

Loomise hetkel sai Baltecos suhteliselt uudse tehnoloogia tingimusi arvestav askeetlik ja samas oma lihtsuses suursugune vann nimeks Rego. Ambitsioonikas! Oma vormist hoolimata on Rego ergonoomiline ja mugav ning kätkeb mitmeid hästi peidetud funktsionaalseid detaile ja võimalusi.


Maarja Mõtus

Tootedisainer

Eclipse on pehme ja voolava vormikeelega vann, loodud, mõeldes lõõgastusele ja puhkuse-tundele. Mudel sai alguse kümnetest käsitsi vormitud mudelitest ja visanditest, mis hiljem 3D-mudelis, koostöös Balteco kogenud inseneriga, sai millimeeter millimeetri haaval paika timmitud.


Maris Korrol

Mio on väheseid kivimassist dušipaneele ning tulenevalt materjalist oli juba algfaasis paigas idee lähtuda looduslikust vormist. Mio disain on väga meeldiva koostöö tulemus.


Mait Mahlapuu

Tootedisainer

Koostöös Baltecoga oli kõige nauditavam nende spetsialiseerumine vormi ja pinna nüanssidele. Näiteks vormid paneb lõplikult käsitsi paika modelleerija, nagu see on tavaks keeruliste pindadega autotööstuses.


matti õunapuu

Ma-Dis Stuudio omanik

Tunnen Baltecot tema sünnist saati. Minu arvates on tegu etaloniga taasiseseisvunud Eestis loodud, väljaarendatud ja täiskasvanuks saanud tootmisettevõtete hulgas. Mulle sobis Balteco uute toodete loomise praktika. Kõigepealt esitati soovitavad tingimused uue toote disainiks. Edaspidi sekkusid idee arendusse konkreetsete soovidega kõik üksused tehnoloogidest müüjateni. Samas tundsin alati respekti ja tuge, mis võimaldas disainiideed teostada maksimaalselt. Balteco lihtsalt peab disaineritest lugu.