EST

Balteco - ajas kestev disain ja kvaliteet

2. apr 2024
 • Millega Balteco tänapäeva toodete turul konkurentidest eristub?
  Kui lühidalt kirjeldada, siis Balteco eristub tänapäeva toodete turul mitmeti. Esmalt, meie pikaajaline üle 30 tegutsemisaasta kogemus ja pidev innovatsioon tagavad vannitoatoodete kõrge kvaliteedi ja funktsionaalsuse. Aastaid tagasi juurutatud disaini juhtimise protsess ja ettevõttesisene pika-ajaliselt kogunenud know-how võimaldavad luua maailmatasemel tooteid. Järjepidev arendusprotsess uute toodete disainimisel on võtme tähtsusega, sest ilma suure teadmiste ja oskuste pagasita ei ole võimalik luua kõrgel tasemel uusi tooteid.

  Foto: vastavatud uus Maria Hotell Helsingis

  Kuigi toodame ja müüme edukalt akrüülist vanne, massaaživanne, vannitoamööblit ja dušitooteid, siis viimastel aastatel oleme suurt edu saavutanud Xonyx solid surface vannide ja valamute turustamisel. Paljude klientide ja välismaiste edasimüüjate tagasiside Xonyx solid surface kivivannidele on, et need näevad fantastilised välja, aga eriti väärtuslik on, et need vannid on hästi mugavad, kergesti puhastatavad ja kestavad aastaid. Tänu kirjeldatud eelistele võib Balteco-s toodetud Xonyx vanne leida juba täna kõikjalt Euroopast, Austraaliast ja USA-st.

  Tänu Xonyx solid surface materjali erilistele omadustele kasutatakse antud tooteid lisaks kodude sisustamisele ka hotellides, kus on eriti oluline toodete kerge puhastatavus ja vastupidavus.


  Viimasel ajal on väga populaarseks muutunud ka erimõõdulised Xonyx lettvalamud, kus klient saab endale valida sobiva pikkusega Xonyx solid surface lettevalamu nii vannituppa, tualettruumi, koduhoidu või saunaruumi. Valmistame siidise pinnaga lettvalamu vastavalt kliendi joonistele ilma nähtavate liitepindadega tagades kõikide pindade ühesuguse siidise töötluse.


  Solid surface vannide ja lettvalamute arenduse aluseks on olnud unikaalse koostisega solid surface segu väljatöötamine ja selle materjali pidev aastatepikkune täiustamine Balteco arendusemeeskonna ja tootmise spetsialistide poolt. Vannid ja valamud kivistuvad erilise SPS (Slow Polymerization System) tehnoloogia ausel, mis tagab parima tulemuse. Lisaks kasutame vannide valmistamisel kahekihilist konstruktsiooni, mille puhul vanni siseosa ja välisosa on liidetud ilma nähtavate liitekohtadeta monoliitseks vannikorpuseks. Selline konstrueerimise on küll töömahukam ja kallim, aga tagab vanni ergonoomilise sisepinna, optimaalse sisemahu (loe veekoguse) ning annab disainerile välisvormi disainimisel mänguruumi. Nii loomegi pilkupüüdvaid ja imeilusaid vanne, mis on praktilised ja mugavad.

  Tänane tootmises kasutatav Xonyx solid surface materjal on ka registreeritud kaubamärk. Ka vannitoamööbli uute seeriate loomine on läinud edukalt ja oleme leidnud rohkelt uut klientuuri nii koduturul kui ka eksport-suundadel. Pakume jätkuvalt ka parimaid massaaživanne tipptasemel furnituuri, töökindlate seadmete ning mugavate juhtimissüsteemidega.

 • Milline on Balteco sõnum oma klientidele?
  Kuna sisustada on mõtet aastateks, siis tasub meeles pidada kvaliteeti ja usaldusväärsust s.t. eelista kõrget kvaliteedi, maailmatasemel Eesti disaini ja üldse eestimaist. Kaua kestvad tooted on ka keskkonnasõbralikum valik ja Balteco tooteid saab ka vajadusel parandada ning remontida. Meie käest saavad abi ka need kliendid, kes on meilt ostnud toote 10, 15 ja mõningate toodete puhul isegi 20 või rohkem aastat tagasi. Kui ostate mõne vähetuntud import-toote, võite olla üks hetk olukorras, kus pole ei esindajat ega müüjat alles ning kui on vaja varuosa, polegi kellegi käest seda osta. Selline olukord lõpeb tihti toote välja vahetamisega, mis on tülikas ja kulukas. Me teeme pühendunult oma tööd ja oleme oma klientide jaoks olemas ka kui on vaja abi toodete hooldusel ja remondil.

 • Keda Balteco tooted kõige rohkem kõnetavad?
  Me usume, et Balteco tooted kõnetavad disainiteadlikke ja kõrgemat kvaliteeti hindavaid kliente. Bateco tootevalik on lai ja on abiks peredele, kes ehitavad endale uut kodu, kes renoveerivad olemasolevat aga ka need, kes ostavad vana maja või korteri, kus on vaja uuendada sisustust. Meie koostööpartnerite võrk on lai: arhitektidid/sisearhitektid, sisekujundajad, kinnisvaraarendajad, ehitajad ja loomulikult kõik edasimüüjad üle Eesti ja välisturugudel. Balteco valmistab vajalikke sisustustooteid, olgu selleks siis vannid, dušitooted, vannitoamööbel või valamud ja neid läheb ju igas kodus vaja.

  Foto: Maria Hotell Helsingis

 • Missugused tooted on olnud Balteco hitid läbi aegade ja mille poolest nad erilised on?
  Algusaastate hitt-toode oli kindlasti massaaživann (rahvakeeli mullivann), need olid 90ndatel ikka väga populaarsed. Oligi sel ajal justkui standard, et kellel oli massaaživann, oli tegija. Tegelikult on lisaks effektsele välimusele massaazivannid ju kasulikud tooted; hüdromassaaži tervislik toime on teaduslikult tõestatud juba aastakümneid tagasi. See on ka põhjus, miks massaaživannid on ka tänases päevas populaarsed tooted. Loomulikult ei pööra tänane klient massaaživanni 90-ndate staatuslikkusele tähelepanu, vaid hindab seda kui tervisele kasulikku lõõgastusseadet, mida on mugav privaatselt kodus kasutada. Palju tervislikum on stressirohke päeva lõpus massaaživannis lõõgastuda kui alkoholi või toiduga liialdada. Esimene Xonyx solid surface vann Pao – see oli samuti märgiline ja tagantjärgi vaadates ühe uue väga olulise ajastu algus Balteco jaoks. Pao vanni disainis legendaarne Eesti disainer Matti Õunapuu. Kogu pikk vannide kataloog on tulnud disainijuht Aivar Habakukke ja arendusmeeskonna koostöös ja tänane valik on tõesti mahukas. Aivar on suunanud disiainiprotsessi põhimõttel “less is more”. Disainimise eesmärk on olnud ajatute lakoonilise disainiga arhetüüpsete vannide loomine, mis on funktsionaalsed ja pilkupüüdvad täna, aga mis peavad olema oma funktsioonilt ja kujustuselt aktuaalsed ka 10 või 15 aasta pärast. Muidugi on igal tootel on oma eluiga ning üks hetk tulevad peale uued tooted, aga täna vannituppa paigaldatud vann peab kestma aastaid.

  Foto: Forma massaažvann dušiseinaga, Grada mööbel ja Xonyx solid surface lettvalamu. Foto Eesti Ehitab messilt.

 • Kuidas on tehnoloogia integreerimine vannitoa disaini muutunud? On mingeid uusi innovaatilisi tooteid või lahendusi, mis on eriti populaarsed?
  Kõige suurem muutus ongi olnud solid surface, kui materjali kasutuselevõtt vannitoatoodete valmistamises. Solid surface on andnud piiritud võimalused vannide disainimisel ning igasuguste ruumide tarvis kohandatud erimõõduliste toodete valmistamise võimalused. Ning kõige selle juures on tegemist väga vastupidava kulumiskindla materjaliga, mis tagab keskkonnasõbraliku aspekti läbi oluliselt pikendatud eeldatava tooteea.

  Foto: vastavatud uus Maria Hotell Helsingis

 • Mille poolest on Balteco 2024 uued tooted eriti kõnekad?
  Balteco vannitoamööblit on võimalik tellida kaheteistkümnes eri värvitoonis ja üks olulisem 2024 kevadeuudis on värvivaliku kaasajastamine. Vannitoamööbli pakkumisse lisadus ka moodne triibuviimistlusega Forma Stripe ning käepidemeteta kapistikusüsteem Flo.
  Täiesti uus lettvalamute seeria on värskelt turule jõudmas ja 2024 vanniuudiseid ei saa veel kahjuks avaldada – aga ka need jõuavad õige pea!

  Fotol: Forma Stripe ja 2024 aasta vävivalilk.

 • Kuidas on säästlikkus ja keskkonnasõbralikkus mõjutanud vannitoatrende?
  Klientide valikud on läbimõeldumad ning lähtuvad funktsionaalsetest vajadusest ja ootusest, et tooted on kvaliteetsed ja vastupidavad. Vannitoamööbel ja kapistik peab oleme praktiline s.t. peab olema asjade paigutamise ruumi ning funktsionaalselt mugav.  Kui aastaid tagasi eelistati nurga-või tilgakujulisi vanne, siis nüüd on selge eelistus piklikel - s.t. sirgjoonelistel vannidel, mis on ergonoomilisemad ning ruumi-ja veesäästlikumad. Kindlasti on Xonyx solid surface toodete müügil olnud oluline argument väga hea puhastatavus ning läbi siidmatt-pinna pisimustust peitev omadus. Siidmatt Xonyx pinna puhastamine läheb kiiresti ja tegelikult pole vaja ka nii tihti puhastada ja kuivatada kui läikivate pindadega tooteid. Nii aja- kui veekulu on väiksem ja puhastuskeemiat pole samuti vaja nii palju kasutada.


 • Kuidas disainida oma vannituba, et see peegeldaks kasutaja personaalsust ja elustiili?
  Ennekõike on vajalik oma eelistuste kaardistamine ning seeläbi funktsionaalse vannitoa läbimõeldud planeerimine. Loomulikult on mõtet kujundamise ja sisustamise planeerimisel mõelda tänaste vajaduste juures ka pikemale tulevikule – vannituba pole kindlasti mõistlik iga 5-7 aasta tagant sisustada. Lisaks funktsionaalsusele on loomulikult oluline toodete valikul disain ja viimistlus – selle ning üldse ruumikujunduse abil saab isikupära luua piiramatult.
 • Kas ehk on jagada mõni näide või edulugu hiljutistest projektidest, mis illustreerivad 2024. aasta trende?

  Projekte on olnud palju aga mõned hljutised põnevamad kohad kust Balteco tooteid võib leida:
 • Vastavatud luksuslik Maria Hotell Helsingis
 • Liven Iseära arendused Tiskres
 • Radisson Collection Hotell, Tallinnas
 • Padise Mõisa butiikspaa
 • Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepp vastavatud Ilmaveere keskus

  Foto: Ilmaveere keskus Setomaal. Avatakse 1.mai 2024.

 • 10. Milliseid nõuandeid annaksid koduomanikele, kes plaanivad oma vannituba uuendada või renoveerida, lähtudes 2024. aasta trendidest?
  Vannitoatrendid on pidevas muutumises, kuid läbi aastate on vannitoatoodete kasutuspinnad jäänud kindlalt klassikaliseks valgeks – valge on puhtuse ja hügieeni sümbol. Valgete pesupindade ümber mängivad tooted oma välisviimistlusega ja ruumi viimistlusega. Lliiga palju trendidest lähtuda ei ole mõtet, kuna vannituba sisustatakse 10-15 aastaks s.t. klassikalised viimistlusvalikud kipuvad ajas paremini püsima jääma. Vannitoa viimistlustrende mõjutab olulisel määral köökide viimistlustrendid – nii et see mis hetkel köökides aktuaalne – liigub mingis vormis edasi vannitubadesse. Vannitoa kujundusvalikutel tasub kindlasti meeles pidada, et vannituba on lõõgastumise koht, kus pestakse ning mida väiksem on vannituba, seda avarama tunde annab heledates toonides kujundatu. Aksente ja isikupära saab tuua ka läbi toodete välisviimistluse - värvitud välispinnaga Xonyx vannid on väga populaarsed just isikupärase vannitoa loomisel. Omanäoline je enda maitse järgi kujundatud vannituba on kindlasti üks hingega kodu lahutamatu osa. Sisearhitektuur ja sisekujundus on Eestis aastate jooksul kogu aeg arenenud ja täna tasub kindlasti kasutada professionaalide teenuseid, kui on soov saavutada väga hea tulemus.

  Foto: Sisearhitekt Lilia Kristiansoni disainitud vannituba. 

  Baltecol on kaks esindussalongi: Tallinnas Mustamäe tee 44 ja Tartus, Sisustus E-Kaubamajas. Balteco Vannitoa tooteid pakuvad parimad santehnika edasimüüjad: Feb, Espak, Decora, Tetko, Ehituse ABC ja paljud teised.


 • Balteco disainib, arendab ja toodab kõrgekvaliteedilisi vannitoatooteid:
  Xonyx solid surface kivivannid, vannitoamööbel, valamud, eritellimus-lettvalamud, akrüülvannid, massaazivannid, dušinurgad, aurusaunad ja minibasseinid.

  Enam kui miljon rahulolevat kasutajat üle kogu maailma!