EST

Elutööpreemia silmapaistva panuse eest Eesti disaini sai tootedisainer Matti Õunapuu. Palju õnne ka Balteco poolt!

26. sept 2022

Palju õnne Matti elutööpreemia ja tunnustuse eest! Jagan fotot: Balteco kõige- kõige esimene kivivann PAO oli sinu disain ja looming! Edu kõikidesse ettevõtmistesse.

Aastal 2011 kirjutasime:

BALTECO ALUSTAS UUDSEL TEHNOLOOGIAL põhinevate vannide tootmise katsetamist juba 2008. aastal. Mullu aga investeeriti tehnoloogiasse ning töötati koostöös disaineritega välja uus Xonyxi kivivannide sari. Sarja kuuluvad kolm toodet: kõige esimene kivivann oli Matti Õunapuu disainitud rõhutatult bütsantsliku vormiga ja ümberringi vaadeldav Pao. Pehme vormiga ovaalne disainvann Senzo (disainer Harri Ehrlich),  ning klassikast inspireeritud põhjamaiselt karge ilmega Rego (disainer Sven Sõrmus). Vannid on valmistatud uudsest solid surface’i materjalist, mis tähendab, et need on massiivsed, tugeva konstruktsiooni ja kulumiskindla pinnaga (esimesed kivivannid olid meil tehnoloogiliselt vormitud läbinisti ühtlasest kivimassist). Vaikude ja mineraalsete täiteainete segamisel saadud homogeensest kivimassist eraldatakse täielikult õhumullid ning segu polümeriseerub valuvormides suure pinnatugevusega paksu seinaga vanniks või dušialuseks. Eriliste mehaaniliste omaduste kõrval on materjalil pikk eluiga. See annab toodetele suure tarbimisväärtuse ja keskkonnasõbraliku iseloomu.

2022 on meie Xonyx kivivannide tootmistehnoloogia mõnevõrra teistsugune

Balteco kasutab Xonyx solid surface kivimassist vannide ja muude Xonyx toodete valmistamisel unikaalsete omadustega solid surface materjali. Üle kümne aasta pühendumist Xonyx materjali arendustegevusele on ennast ära tasunud ja selle tulemusena on välja töötatud unikaalne SPS (Slow Polymerization System) tehnoloogial põhinev spetsiaalne materjali koostis ja tootmistehnoloogia. Uudsel tehnoloogial valmistatav Xonyx kivimass ühendab endas looduslike mineraalide tugevuse ning vaikude ja akrüülühendite erilised omadused luues monoliitse dekoorpinnata kivimassist materjali, millel on eriti tugev välispind. Polümeriseerunud tehiskivi on struktuurselt väga tugev materjal, samas materjali pind on delikaatselt siidine ja soe. Xonyx toodete satiinviimistlus tagab madala läikega mati kumaga pinna, millel on seejuures väga head puhastusomadused.

Balteco Xonyx solid surface vannide valmistamisel kasutatakse unikaalset kahekihilist konstruktsiooni, mille puhul on vanni siseosa ja välisosa liidetud ilma nähtavate liitekohtadeta üheks monoliitseks tugevaks vanniks. Kahekihiline vanni konstruktsioon tagab mugavad ergonoomilised sisepinnad ja optimaalse veekasutuse ning samas on vannide välisdisain pilkupüüdev. Kahekihiline konstruktsioon toimib ka kui soojusisolatsioon, vähendades vannivee soojakadu.