EST

Vannitoatrendid 2019

30. jaan 2019

1. Kombineeritud vannitoad
Praegu on vannitubade jõuline trend erinevate materjalide ja viimistlusvõimaluste rohke kombineerimine ja seda ennekõike mööbli puhul. Klaas, metall, laminaat (väga kvaliteetsed puiduimitatsioonid), naturaalne puit/spoon, vineer, marmor, (tehis)kivi – kõik variandid on võimalikud. Vannitoad on justkui toad. Seal kasutatakse vaipu, tugitoole, hulgaliselt taimi ja valgustust (kohtvalgustus, meeleoluvalgustus ja üldine valgustus).

2. Suured vormid väikeses vannitoas
Vannitubades annavad tooni suuremahulised vormid, nagu vann ja peegel ning värvikontrastid. Levinud on suure ja jõulise geomeetrilise mustriga niiskuskindlad tapeedid ning suured betooni- või asfaldivärvi plaadid seinal ja põrandal. 

3. Naturaalsus ja loomulikkus
Teine suund on naturaalsetes ja klassikalistes toonides vannitoad ning valgusküllasus. Valge matt vann on aegumatu, nagu ka nahatoonis ja liivakarva viimistlus, puit ning õrnad pastelltoonid. See trend on meeldiv, sest nii luuakse ajas püsiva väärtusega ruum. Aktsendi võivad luua näiteks värvilise väliskorpusega kivivann ja valamu. 

4. Värviküllased vannitoad
Värviküllase vannitoa iseloomulik joon on mõistagi värviline (struktuur)mööbel ning muud värvilised esemed ja pinnad – vannituba olgu värvirohke. Tasakaaluks saab lisada mõne valge või puidutooni elemendi. Värvidest on menukad oranž, sinine, bordoopunane, tumepruun ja kuldsed toonid. Aktsendi loovad näiteks värvilise väliskorpusega kivivann ja valamu. Mööbli viimistlemiseks kasutatakse tihti struktuurvärve, mis jätavad pinna reljeefseks. Üldiselt on värvilise viimistluse osakaal järjest suurenenud võrreldes näiteks PVC ja spoonviimistluse kasutamisega.

5. Must-valge kombinatsioonga vannituba
Plaadid, mööbel ja vann – kõik on mustad. Pindade erinevat faktuuri rõhutab viimistlus: matt või läikiv must, kerge või tugev pinna reljeefsus. Pinnad ja esemed on tugeva iseloomuga. Kasutusel on efektsed leedvalgustusega peeglid ja näiteks musta profiiliga dušinurk või sein. Soovi korral tuuakse sisse valge kontrast või kuldsetes toonides elemendid.

6. Retrohõnguline modernne vannituba
Vannitoa interjööris kasutatakse selle stiili puhul vana aega meenutavaid elemente, ent näiteks vann või valgustus on äärmiselt tänapäevased – vana ja uus miksitakse kokku.

7. Vannituba ilma vannita
Üks kindel suund on põhjamaine minimalism, mille korral on ruumi vähe ja iga koht vannitoas täidab kindlat funktsiooni. Kasutusel on dušš või pendeluks, mille saab nurka lükata – nii tekib vannituppa rohkem ruumi. Lisapinda võimaldavad tekitada ka näiteks voldikuksed. 

8. Isiklik spaa kui mugavusteenus kodus
Enda eest hoolitseda on trendikas. Isiklik spaa on traditsiooniline, kuid ühtlasi aegumatu mugavus kodus ja ajas. Olgem ausad, ka kodus saab oma tervise eest hoolt kanda. See eeldab suuremat panust ja mõnevõrra rohkem pinda, kuid tasub end aastate vältel kuhjaga ära. Sellises vannitoas on näiteks aurusaun või massaaživann mitmesuguste lisavõimalustega (turbomassaaž, valgusteraapia). Vannitoas peaks olema ka õdus valgustus, mis aitab luua meeleolu.