EST

Vanniostja küsimustele vastab Balteco peadirektor Lars Sumberg

17. mai 2016
Millised vanni omadused on funktsionaalsed ja millised puhtesteetilised?
Vann on vajalik tarbeese ning selgelt on tunda selle “tagasitulekut”. Sagedat otsust investeerida kvaliteetsesse massaaživanni mõjutab ka teadlikkuse kasv hüdromassaaži kasulikkusest. On üle saadud ka eelarvamusest, et massaaživannis ei võiks duši all käia või võtta vanni ilma massaažisüsteeme sisse lülitamata. Puhta funktsionaalsuse kõrval on oluline kujundus, võimalus valida optimaalse kuju, suuruse ja vormikeelega vann. Balteco’l on lai vannimudelite valik, pakume mitmete erineva tunnustatud disaineri (Aivar Habakukk, Matti Õunapuu, Björn Koop, Mait Mahlapuu, Sven Sõrmus, Harri Ehrlich, Tõnis Krikk ja Tiit Liiv) poolt loodud kivivanne ning akrüülvanne.

Kui suuri erinevusi pakute vannide suuruses?
Balteco pakub mudeleid alates 140 cm (kivivann Azur) vannidest kuni 210 cm (Integra kivivann) pikkuste avarate mudeliteni. Vannid võiks tinglikult jaotada nelja gruppi erineva üldkuju alusel: klassikalise kujuga ehk sirgjoonelised vannid, sümmeetriliste välismõõtudega nurgavannid, ebasümmeetrilised (tilgakujulised) ja erikujulised vannid.

Vanne kohtab malmist plastikuni, koguni puit ei ole välistatud. Milliseid eriomadusi annab vannile tema materjal?
Valmistame kõik vannid 100 % hinnalisest polümeerplastikust, saniteetsest akrüülist, mis on täna maailma kvaliteettootjate seas kõige levinum materjal kivimassist vannide kõrval. Saniteetne akrüül on hetkel parim vannimaterjal tänu oma unikaalsetele omadustele: vastupidav, keemiliselt püsiv, mittepoorne, allergiat mitte tekitav, kergesti puhastatav, madala soojusjuhtivusega, taastatav, sügava läikega. Paljud odavama hinnaklassi vannide tootjad (eriti Hiinas) kasutavad ABS-akrüüli, mis on odavam kahekihiline plastik, mille paksusest vaid 10 % on akrüül (välimine kiht) ja 90 % on ABS (sisemine). Puudus on selles, et akrüülikiht on siin kriitiliselt õhukene ja tänu vanni põhja pinna kulumisele on selle kasutusiga märkimisväärselt lühem. ABS-akrüüli kasuks otsustatakse materjali odavuse ja töödeldavuse tõttu. Kahjuks on aga välimuse järgi üht materjali teisest pea võimatu eristada. Puidust vann on ekstravagantsus – antud materjali on palju raskem hooldada.
Väga populaarne vannimaterjal on Xonyx kivimass. Oleme kivimassist vanne arendanud ja tootnud alates 2008 aastast. Soe ja siidise pinnaga vann on pika elueaga. Kivile sarnased omadused nagu: massiivsus, tugevus ja kulumiskindlus muudavad kivivanni kauakestvaks, tegemist on väärtusliku ja keskkonnasõbraliku materjaliga.

Kas valida kitsas ja sügav või lai ja lame mudel?
Kaaluge selle mõõtmeid esmalt kasutaja seisukohast – kui pikk või lühike keegi on, kas seda kasutavad ka lapsed. Kui on vaja vannitada väikelast, võib oluliseks osutuda ka esipaneeli kuju ja sokli sügavus. Teine oluline kriteerium on vannitoa mõõdud. Samuti on oluline, et vanni disain sobiks ülejäänud sisustusega. Vanni sügavus on väga oluline, eriti massaaživanni valikul. Balteco toodab tavapärasest sügavamaid vanne (uuemad mudelid 50-55 cm), see võimaldab sellesse paigaldada tõhusa veemassaažisüsteemi koos seljamassaažiga ja kasutaja saab nautida vanni põhifunktsiooni. Kõige efektiivsemat massaaži pakub klassikaline sirgjooneline vann, kuid ka suuremamõõtmelistele nurgavannidele pakub Balteco tõhusat kahe pumbaga DHP™ (Dual Hydromassage Power) massaažisüsteemi, mille juhtimine võimaldab pumpade autonoomset lülitamist ning massaažiintensiivsuse reguleerimist.

Vannitoa kujundusvõimalusi avardab idee vann ehituslikku konstruktsiooni uputada. Kas selleks on vaja erilist vannimudelit?
Idee on üsna laialt kasutusel, ilmselt tuleneb see sisekujundajate soovist ruumis vanni mõju vähendada ja säilitada ruumikujunduses harmoonia. Üldiselt sobivad selleks praktiliselt kõik Balteco vannid, välja arvatud muidugi kaarja esiserva lõikega vannid ja aknaga vannid. Sel puhul oleks kasulik vann enne lõplikke ettevalmistustöid objektile transportida, siis on võimalik kõiki vanni mõõtudest tulenevaid ja tehnilisi nüansse arvestades saavutada maksimaalne paigalduslahendus ja viimistluse kvaliteet.

Kas isepuhastuv vann on absurd?
Kahjuks küll – tänaseks ei ole leiutatud isepuhastuvaid materjale, mis oleks täiesti ohutud. Ka akrüülist vann määrdub, kui seda kasutamise järel ei puhasta. Puhastatavuse koha pealt on saniteetne akrüül suurepärane materjal. Tegelikult piisab korralikust loputamisest kohe peale vanni kasutamist. Juhul kui kasutate vannivees lisandeid või oli vesi üpris must, on soovitatav kasutada pritspudelis akrüülipuhastusvahendit, mida oma salongides pakume.
Kivimassist vanne on samuti väga lihtne puhastada, kui esimestel arenduse aastatel võis olla kergeid probleeme, siis nüüd on tänu oskustele see probleem ajalugu. Toote tihe kasutamine ja puhastamine ei too kaasa pinnakihi kulumist, kuna materjalil puudub dekoorkiht. Xonyx kivivannide puhastamiseks on meil müügil spetsiaalne keskkonnasõbralik puhastusvahend.