EST

Vannimõnud erinevate eelistustega kliendile – millised ootused on inimestel just nüüd? 

11. jaan 2022

Balteco sarjast leiab endale vannimõnu väga erinevate eelistustega klient. Kodu on koht, kus veedame väga suure osa oma ajast ning igaüks soovib seda aega võimalikult kvaliteetselt veeta. Kuidas valida koju õige vann?

Alina Kester - Liveni loovjuht

   Mida kaasaegne inimene         vannitoa puhul oluliseks       peab? Mis nõuded on tal         vannile?


Inimeste soovid on kasvanud, kliendid on teadlikumad, nende võimalused on suuremad ning soovitakse vannitoa detaile ise valida. Kodu on koht, kus veedame väga suure osa oma ajast ning igaüks soovib seda aega võimalikult kvaliteetselt veeta. Vannitubade arv ning funktsioonide hulk vannitoas on kasvanud. Järjest rohkem on ka vannitube, kus on nii vann kui ka dušš. Vanni kuju ja funktsionaalsuse osas on inimestel erinevad ootused – seega on hea, kui valik on mitmekesine.

Vanni disain mõjutab nii vanniskäimise kogemust kui ka visuaalset taju. Kusjuures, viimane ei ole vähetähtis. Liveni kodudes otsivad inimesed erilisust ning julgevad seda ka välja näidata.

Kas vann on vannitoa süda?

Iga inimene on erinev ja just kodu omanikust algab ka kodu planeerimine. Vannis käimist armastava inimese vannitoa südameks on kindlasti vann.

Mida peate vannitoa puhul oluliseks? Mis on Balteco vannide eelised või eripärad? Kas värvitavad vannid pakuvad suuremaid sisekujunduslikke võimalusi?

Balteco RAL-kataloogi põhjal toonitavad vannid annavad lisavõimalusi vannitoa huvitavaks muutmisel. Oleme koduostjatele pakkunud nii musta kui ka beeži varianti ning peab mainima, et must viimistlus võeti Katla Maja kodudes hästi vastu. Praegu on kõige trendikamad vannitoad taas mahedamates toonides ja tihti ka rahulikuma ja ühtlasema värvigammaga.

Milline Balteco vann on Teile kõige sümpaatsem?

Eriti hindan Balteco Como nurgavanni, mis sobitub optimaalse planeeringuga koju ideaalselt. Ja kuigi ise sooviks vanniääred klaasivabad hoida, siis selle vanni puhul on hea võimalus ka vanniklaasi paigaldamiseks, kui selleks tõesti vajadust on.

 Aivar Habakukk
Balteco peadisainer

   Euroopa turul on lai valik vanne,       milliseid variante kliendid               kaaluvad?

    Euroopa turul on tõepoolest vannitoa sisustuse tootjate vahel väga              suur konkurents. Ajalooliselt on välja kujunenud nii, et lõunapoolsetes
riikides  on suurem vannikasutuse traditsioon (Rooma termid jne). Seega on mitmed nimekad tootjad pärit näiteks Itaaliast. Balteco suhteliselt noore ettevõttena rõhutab siin materjali ja tootmise kvaliteeti, oma asukohta Põhja-Euroopas ja sellest kultuuriruumist tulenevat esteetikat – lihtsat, arhetüüpidel põhinevat vormikeelt. Loomulikult on oma roll ka paindlikul hinnakujundusel.

Mis on Balteco vanni eripära, mis on Sinu disainikeel – kellele Sa vanne disainides mõtled?

Vanne disainides on disaineri mänguruum suhteliselt piiratud. Eelkõige lähtun kasutajast – vann peab vastama ergonoomilistele nõuetele, nt mugav seljakalle. Oluline mõõt on põhja pikkus – et kasutaja ei vajuks liialt vette. Pakume sellest tulenevalt erinevate pikkustega vanne, näiteks Madalmaades lähevad selgelt peale pikema põhjaga vannid. Balteco vanni üks eripära on ehk veidi suurem sügavus, mis tagab ka lühemate vannide puhul, kus kasutaja ei ole väga väljasirutatud asendis, veega kaetuse. Vanne disainides tuleb mõelda ka ruumile, kus vann paikneb – kas tegemist on avarasse ruumi paigutuva iseseisva skulpturaalse või ökonoomse ruumikasutusega, seina äärde või nurka paigutuva vanniga. Samuti tuleb jälgida ja aimata sisearhitektuuris liikuvaid trende ja suundumusi. Oluline on ka toote positsioneerimine Balteco kollektsioonis, sobituvus ja dialoog teiste toodetega nagu valamud ja mööbel. Uue toote disainiülesande püstitamine lähtub kõigest eeltoodust, loomepalanguga pole siin palju midagi ära teha. Ometi mingi nüanss või pea tajumatu vormivõte on alati ikkagi sees, suunatuna eeldatavale kasutajale, kes seda ehk mõistab ja omaks võtab.

Millised on kaasaegse kliendi ootused vannile?

Kaasaegse kliendi ootused vannile on kahetised: esmane on emotsionaalne meeldib/ei meeldi ja teiseks kohe suhteliselt pragmaatiline – mõõtmed ja veekulu. Vanne disainides ja turundades tulebki katta mõlemat suunda. Esimest toetab pehmema/romantilisema vormikeelega toode, mille mõõtmed polegi kasutajale esmatähtsad. Vanniostu puhul on otsustajateks sageli naised. Teisalt on vann väga praktiline ja oluline ese väikeste lastega noortele peredele.

Miks Sina ise Balteco vanni ostaksid?

Nagu on koera- ja kassiinimesed, on ka vanni- ja saunainimesed. Mina eelistan sauna. Abikaasa aga mõlemat.