Balteco
sarjast leiab endale vannimõnu väga erinevate eelistustega klient.
Kodu on koht, kus veedame väga suure osa oma ajast ning igaüks soovib seda aega võimalikult kvaliteetselt veeta. Kuidas valida koju õige vann?
Alina
Kester - Liveni
loovjuht
Inimeste
soovid on kasvanud, kliendid on teadlikumad, nende võimalused on
suuremad ning soovitakse vannitoa detaile ise valida. Kodu on koht,
kus veedame väga suure osa oma ajast ning igaüks soovib seda aega
võimalikult kvaliteetselt veeta. Vannitubade arv ning funktsioonide
hulk vannitoas on kasvanud. Järjest rohkem on ka vannitube, kus on
nii vann kui ka dušš. Vanni kuju ja funktsionaalsuse osas on
inimestel erinevad ootused – seega on hea, kui valik on
mitmekesine.
Vanni
disain mõjutab nii vanniskäimise kogemust kui ka visuaalset taju.
Kusjuures, viimane ei ole vähetähtis. Liveni kodudes otsivad
inimesed erilisust ning julgevad seda ka välja näidata.
Iga inimene on erinev ja just kodu omanikust algab ka kodu planeerimine. Vannis käimist armastava inimese vannitoa südameks on kindlasti vann.
Mida peate vannitoa puhul oluliseks? Mis on Balteco vannide eelised või eripärad? Kas värvitavad vannid pakuvad suuremaid sisekujunduslikke võimalusi?
Balteco RAL-kataloogi põhjal toonitavad vannid annavad lisavõimalusi vannitoa huvitavaks muutmisel. Oleme koduostjatele pakkunud nii musta kui ka beeži varianti ning peab mainima, et must viimistlus võeti Katla Maja kodudes hästi vastu. Praegu on kõige trendikamad vannitoad taas mahedamates toonides ja tihti ka rahulikuma ja ühtlasema värvigammaga.
Eriti hindan Balteco Como nurgavanni, mis sobitub optimaalse planeeringuga koju ideaalselt. Ja kuigi ise sooviks vanniääred klaasivabad hoida, siis selle vanni puhul on hea võimalus ka vanniklaasi paigaldamiseks, kui selleks tõesti vajadust on.
Aivar
Habakukk
Balteco
peadisainer
Euroopa
turul on tõepoolest vannitoa sisustuse tootjate vahel väga suur konkurents. Ajalooliselt
on välja kujunenud nii, et lõunapoolsetes
riikides on suurem
vannikasutuse traditsioon (Rooma termid jne). Seega on mitmed nimekad
tootjad pärit näiteks Itaaliast. Balteco
suhteliselt noore ettevõttena rõhutab siin materjali ja tootmise
kvaliteeti, oma asukohta Põhja-Euroopas ja sellest kultuuriruumist
tulenevat esteetikat – lihtsat, arhetüüpidel põhinevat
vormikeelt. Loomulikult on oma roll ka paindlikul hinnakujundusel.
Vanne disainides on disaineri mänguruum suhteliselt piiratud. Eelkõige lähtun kasutajast – vann peab vastama ergonoomilistele nõuetele, nt mugav seljakalle. Oluline mõõt on põhja pikkus – et kasutaja ei vajuks liialt vette. Pakume sellest tulenevalt erinevate pikkustega vanne, näiteks Madalmaades lähevad selgelt peale pikema põhjaga vannid. Balteco vanni üks eripära on ehk veidi suurem sügavus, mis tagab ka lühemate vannide puhul, kus kasutaja ei ole väga väljasirutatud asendis, veega kaetuse. Vanne disainides tuleb mõelda ka ruumile, kus vann paikneb – kas tegemist on avarasse ruumi paigutuva iseseisva skulpturaalse või ökonoomse ruumikasutusega, seina äärde või nurka paigutuva vanniga. Samuti tuleb jälgida ja aimata sisearhitektuuris liikuvaid trende ja suundumusi. Oluline on ka toote positsioneerimine Balteco kollektsioonis, sobituvus ja dialoog teiste toodetega nagu valamud ja mööbel. Uue toote disainiülesande püstitamine lähtub kõigest eeltoodust, loomepalanguga pole siin palju midagi ära teha. Ometi mingi nüanss või pea tajumatu vormivõte on alati ikkagi sees, suunatuna eeldatavale kasutajale, kes seda ehk mõistab ja omaks võtab.
Kaasaegse kliendi ootused vannile on kahetised: esmane on emotsionaalne meeldib/ei meeldi ja teiseks kohe suhteliselt pragmaatiline – mõõtmed ja veekulu. Vanne disainides ja turundades tulebki katta mõlemat suunda. Esimest toetab pehmema/romantilisema vormikeelega toode, mille mõõtmed polegi kasutajale esmatähtsad. Vanniostu puhul on otsustajateks sageli naised. Teisalt on vann väga praktiline ja oluline ese väikeste lastega noortele peredele.
Nagu on koera- ja kassiinimesed, on ka vanni- ja saunainimesed. Mina eelistan sauna. Abikaasa aga mõlemat.