EST

Toodetud Eestis, hinnatud ka laias maailmas

2. juuli 2020
Eesti erakapitalil põhinev ja Põhja-Euroopa suurimaks vannitootjaks tõusnud ettevõte Balteco tähistab tänavu oma 30. tegevusaastat. 

Tunnustatud disain ja kvaliteetsed tooted on loodud kestma ning viinud kodumaise vannitoamööbli laia maailma, enam kui 40 maailma riiki. Välimus peab pilku püüdma, sisu peab garanteerima ajas püsivuse. Pole sugugi liig väita, et korralik vann, dušikabiin ja seda ümbritsev vannitoasisustus on investeering aastakümneteks. Just innovaatilisusele ja kasutajakogemusele keskendunud tootearendus on olnud kõik need aastad ettevõtte arengumootor. 

Põhitegevusena lihtvannide, kivivannide, massaaživannide, valamute, dušikabiinide, aurusaunade, dušipaneelide, dušiseinte ja minibasseinide tootmise ning turustamisega tegeleva ettevõtte rahulolevate klientide koguarv küündib maailmas 200 000 inimeseni.
Balteco 2020. aasta uued tooted täiendavad olemasolevat valikut veelgi rikkalikumalt
ja annavad nii hitt-toote tiitlit nautivate kivivannide kui ka vannitoamööbli kujul edasi disainimaailma viimaseid trende ning tarbijate spetsiifilisemaid eelistusi. 30-aastane kogemus vannitoatoodete disainis, tootearenduses ja tootmises ei luba pakkuda muud kui üksnes kvaliteetsetest materjalidest valmistatud ning põhjalikult testitud tehniliste lahendustega tooteid. Balteco Xonyx kivivannid, dušitooted ja vannitoamööbel on võrdselt hinnatud nii äri- kui ka kodukasutuses.

Kivivann MARIN
Balteco kasutab kivimassist vanni MARIN valmistamisel unikaalsete omadustega solid
surface materjali. Massiivse ja tugeva korpusega vann, mis on loodud lisaks silmailu
pakkumisele ka pikalt ajas kestma. Üle kümne aasta pühendumist Xonyx materjali arendustegevusele on ennast ära tasunud ja selle tulemusena on välja töötatud ainulaadne SPS-tehnoloogial (Slow Polymerization System) põhinev spetsiaalne koostis ja tootmistehnoloogia. Xonyx kivimass ühendab endas looduslike mineraalide tugevuse ning vaikude ja akrüülühendite erilised omadused ning loob nii monoliitse dekoorpinnata kivimassist materjali, millel on eriti tugev välispind. Vannil on reguleeritavate jalgadega
toetusraam ning selle korpus ja paneel on ühes tükis.

GRADA uus vannitoamööbli seeria
Balteco kõige uuema ja esinduslikuma vannitoamööbli seeria mudelite valik tagab
koos disainiga sisu ja vormi täiusliku tasakaalu. Blum LEGRABOXi sahtlisüsteemidega
mudelite mõõdud algavad 40 sentimeetrist ja ulatuvad kuni 220 sentimeetrini. Grada moodsalt minimalistlik vorm sobib kõikide sisustusstiilidega ja jätab koduomanikule ülejäänud sisustuse puhul ohtralt mänguruumi. Eestlaste eelistatud põhjamaiste värvitoonide valik, toote kasutusmugavus ja funktsionaalsus annavad sobiva meeleolu
loomisele viimase lihvi. Grada on vormilt pretensioonitu ja samas väga funktsionaalne mööbel. Eelkoostatud kapid on valmistatud 19 mm MDF-ist. Tooted on eelkomplekteeritud ja neid on lihtne paigaldada.

Uus vannitoamööbel NORD
Uus funktsionaalne Skandinaavia stiilis mööbel. NORDi disaini eripära on läbiv
püstine triip ja erinevad viimistluskombinatsioonid. Eelkomplekteeritud kappidel
on tugev konstruktsioon ja neid on lihtne paigaldada. Ergonoomiliste ja töökindlate
Blum TANDEMBOXi sahtlisüsteemidega kapi laius on kas 60, 80 või 100 sentimeetrit
ning komplektis on püstine suur või väike küljekapp. Kõik MDF-ist mööblidetailid (korpuse detailid, uksed, sahtliesised jne) toodetakse Baltikumi kõige uudsemal tootmisliinil. Balteco Mööblist on võimalik tellida ka sobivate mõõtudega kappide või sahtlite uksi. Olgu tegemist siis köögimööbli või esikusse paigutatava mööbliga.

Dušinurgad
Balteco ampluaa oluline osa on ka lai valik kvaliteetseid Eestis toodetud dušinurki,
dušiseinu, dušiuksi ja nende kombineeritud lahendusi. Sobiva valiku puhul saavad
määravaks nii ruumilised võimalused kui ka isiklikud eelistused. Valikus on 8 mm
karastatud klaasidega ja hingesüsteemidega Concepti seeria dušitooteid ja 6 mm karastatud klaasidega ja profiilisüsteemidega Projecti seeria dušitooteid. Alumiiniumi
viimistluste ja klaaside valik on lai ning sisaldab ka erimõõdus tooteid, et lahendus
vastaks kliendi nõudmistele ja vannitoa tingimustele. Kõige levinumad klaasivalikud
on kirgas, privaatsust suurendav toonitud hall, praktiliselt läbipaistmatu Mateluxi siid-mattklaas ja eksklusiivne karastatud turvaklaas Crystal Vision. Uued ja trendikad on mustad pulbervärvitud alumiiniumprofiilidega dušitooted.

Uued valamud
Erilist tähelepanu väärivad uued Neo seeria valamud, mille märksõnadeks on minimalistlik disain, õhuline peen serv ning neli suurepärast arhetüüpset vormi: ellips,
ovaal, ring ja ruut. Ehk siis elegantsed Neo E, Neo O, Neo C ja Neo R.
Lisaks suurele valikule eraldiseisvatele, elegantse kujuga valamutele pakub Balteco
esimest korda uue tooteseeriana laia valikut Xonyxi (solid surface) erimõõdulisi
integreeritud lettvalamuid, mille mõõdud jäävad 60 ja 300 cm vahele ning mis võimaldavad integreerida lettidesse ühe või mitu (kuni viis) erineva kujustusega valamut.
Sametiselt siidise pinnaga lettvalamu puhul ei ole tugevuses mingeid kompromisse
tehtud. Kriimustuskindlat toodet on äärmiselt mugav kasutada ja puhastada.